Detský bicykel

#1 časť

Úvodné video ku sekcii “čo je dobré vedieť o detských bicykloch”.

Čo znamená vedieť sa bicyklovať?

#2 časť

Čo znamená vedeť sa bicyklovať? Vaša odpoveď je veľmi dôležitá a výrazne ovplyvní výber detského bicykla.

Váha detského bicykla

#3 časť

Váha bicykla je nesporne významná veličina. Video hovorí, pre čo je váha detského bicykla podstatná a demonštruje obrovské rozdiely, ktoré v tomto smere vedia byť medzi lacným bicyklom a kvalitným bicyklom.

Geometria detského bicykla

#4 časť

Geometria detského bicykla je najdôležitejšia! Tak ako pri dospeláckych bicykloch nie je jedno či pôjdem na výlet na mestskom alebo športovom bicykli, tak aj u detí zohráva rolu na čo je bicykel zameraný- a čomu ich bude učiť.

Veľkosť detského bicykla

#5 časť

Aká je vhodná veľkosť bicykla pre vaše dieťa? Je dobré kupovať deťom väčšie bicykle aby im dlhšie vydržali? Potrebuje mať dieťa každú veľkosť bicykla? Je nutné aby si dieťa vyskúšalo bicykel?

Pomocné koliečka ÁNO alebo NIE?

#6 časť

Sú pomocné koliečka naozaj nápomocné? Montovať ich na detský bicykel alebo nie?

Výška sedadla na detskom bicykli

#7 časť

Ako vysoko vytiahnuť sedadlo na bicykli? Prečo je dôležité mať sedadlo v správnej polohe? Potrebujem dotiahnuť zo sedadla nohami na zem?

Ako bezpečne nasadnúť a zosadnúť z bicykla

#8 časť

Ak dáte sedadlo do správnej polohy, teda dostatočne vysoko na to aby ste vystreli nohu na pedály, bude sa vám jazdiť lepšie. Mnohí to aj ocenia pri jazde. Avšak cítia sa nebezpečne keď nedotiahnu na zem a tak si radšej znovu sedadlo znížia. A tak učia aj svoje deti…

Zbytočnosti na detskom bicykli

#9 časť

Existuje kopec zbytočností, ktoré deti vozia na bicykloch. Zbytočnosti ktoré však často mylne rodičia považujú za vymoženosti. Aj v tomto prípade platí, že menej je viac…

Prečo je toľko harabúrd na trhu

#10 časť

Pri pohľade na niektoré detské bicykle sa otvára otázka. Ako vôbec môže niekto také niečo VYROBIT?! Pre čo je to tak a prečo je toľko nezmyselných a protichodných konceptov na trhu?