prvý (2-5 rokov)

Deti by mali začať odrážadlom, pokiaľ to je možné. Keď sa dieťa dokáže samostatne voziť na odrážadle a udržať rovnováhu konštatne, jediným, čo potrebujete pridať do hry, sú kľuky a koordinácia.

Na predajni rodičom radi predvedieme, ako na ľahkom bicykli so správne zvolenou geometriou,  v správnej pozícii/posede a v neposlednom rade v súlade s naturelom dieťaťa, čo ich ratolesti na bicykli dokážu. Možno budete prekvapení, ako málo je treba, keď zohľadníte pár klúčových pravidiel.

Naša rada: Nikdy nekupovať väčší než treba! Bicykel jednoducho musí pasovať.

druhý (5 – 8 rokov)

Bicykle tejto veľkosti vedia byť ešte vždy aj prvým bicyklom, aj keď pre väčšinu našich klientov je to už druhý (dokonca pre istú časť tretí) bicykel . Pri týchto modeloch pribúdajú prevody, samozrejme ešte sú v ponuke stále aj jednoprevodové.  Vedeli ste, že s 2o palcovými kolesami sú zdravé deti schopné odjazdiť niekoľko desiatok kilometrov?

 

Naša rada: Nepodceňujte posed dieťaťa. Príďte sa poradiť, správny návyk mu umožní viac vydržať na bicykli.

tretí (8-11 rokov)

V tomto veku začína u niektorých detí špecializácia na určité cyklistické dysciplíny, ak sú k tomu vedené, alebo profitujú z možností v okolý. Pumptracky, skateparky, bikeparky, velodrom, lesné traily, slopestyle lajna za domom a pod. Tieto bicykle zvykneme skladať na mieru.

 

Pre tých, ktorý chcú ďalej jazdiť variabilne v našom okolý, máme na predajni nasledujúce modely k vyskúšaniu.

 

Naša rada: Spýtajte sa na náš GrowUp program pre deti.